Profil Backlink Nedir? Ücretsiz Profil Backlink Listesi

Link ağı oluşturma konusunda OFF Page SEO alanında önemli rol oynayan profil backlinkler hakkında bilgiler ve ücretsiz profil backlink listesini bu içeriğimde sizlere vereceğim. Temel link ağı oluşturma konusunda birçok kişinin sitesini ücretsiz olarak profil backlinklerle desteklediğini biliyoruz. Peki bu profil backlink listelerini nasıl edinebilirsiniz çok karmaşık geliyor olabilir. Yabancı kaynaklar aracılığıyla toplanan bu listede sizlere ücretsiz profil backlink listesi vereceğim.

Ücretsiz Profil Backlink

Profil Backlink Nedir?

Backlink türleri arasında yorum ve forum backlinklere nazaran daha değerli olan profil backlinkler, farklı farklı web sitelerine kayıt olunarak alınan backlinklerdir. Bir siteye kaydolur daha sonra profili düzenleme kısmından web sitesinin linkini bırakarak profil backlink alabilirsiniz. Profil backlinkin asıl alınma amacı arama motorlarının gözünde otorite yükseltmektir. Profil backlinklerin OFF Page SEO’da link inşası çalışmalarında önemli rolü vardır.

Ücretsiz Profil Backlink Listesi

Bu başlık altında DA değerleri yüksek olan 20 adet profil backlink sitesi paylaşacağım. Bu liste yabancı kaynaklar tarafından denenen ve otorite yükseltme konusunda fayda sağlayan web sitelerini kapsamaktadır. İşte 20 adet profil backlink listesi;

SiteDA DeğeriÖrnek Link
youtube.com100İncele
social.technet.microsoft.com99İncele
social.msdn.microsoft.com99İncele
gravatar.com95İncele
pinterest.com94İncele
profile.hatena.ne.jp94İncele
myspace.com94İncele
disqus.com93İncele
twitch.tv93İncele
ted.com93İncele
dribbble.com92İncele
flickr.com92İncele
reddit.com92İncele
about.me92İncele
myanimelist.com92İncele
openstreetmap.org90İncele
hub.docker.com90İncele
deviantart.com90İncele
knowyourmeme.com89İncele
coub.com89İncele
Yukarıdaki 20 backlinkide sitenize aldıktan sonra indexletmeniz iyi olacaktır. Aksi durumda indexletmezseniz (ve kendisi indexlenmezse – bazı kaynaklar indexelebiliyor) bir işe yaramayacaktır. Bu liste dışında daha önce Youtube kanalımda paylaştığım 3 adet kaliteli backlink (Google, EBA ve Opensea) içeriğimide inceleyebilirsiniz.
YouTube video

Profil Backlinkler Nasıl İndexletilir?

Backlink indexletmek oldukça önemlidir çünkü bu işlem sayesinde aldığımız backlinkleri arama motorlarına göstermiş oluyoruz. Burada anlatacağım yöntemler Google botlarına gösterme işlemleri fakat aynı zamanda yüksek olasılıklı diğer arama motoru botlarıda bu backlinkleri görecektir.

İlginizi Çekebilir: Spam Backlink Nedir? Nasıl Temizlenir?

News Kayıtlı Web Sitesi İle İndexletme

News kayıtlı web sitesi ile backlink indexletme işlemi için otomatik içerik çekilen / girilen news kayıtlı bir siteye ihtiyacınız var. Bu siteye her içerik çekildiğinde Google News kaydı sayesinde botu çağırmış ve sitenize giren bota aldığınız backlinki göstermiş olacaksınız.

Aldığınız profil backlinkleri indexletmek için aldığınız backlinki sitenizin footer yada sidebar kısmına ekleyerek bir iki gün bekleyerek indexletebilirsiniz. Aldığınız backlinkleri HTML kodlara dönüştürerek web sitenize eklemeniz gerekmektedir. Bu işlem içinse https://wosgroup.com/genhyp/ sitesi işinizi görecektir.

İlgili siteye girdiğinizde Enter URL kısmına backlinkleri Enter keywords kısmına ise anahtar kelimeleri (random olabilir) yazıyorsunuz. Daha sonra Generate Hyperlinks butonuna tıklayarak Results (format 1) kısmından çıktınızı alarak news kayıtlı web sitenizin footer yada sidebar kısmına yapıştırabilirsiniz.

Pagespeed İle Link İndexletme

Pagespeed ile backlink indexletmek aslında news kayıtlı web sitesine göre daha zor çünkü uğraştırıcıdır ve bir önceki yönteme nazaran daha az işe yarayan bir yöntemdir.

Bu işlem için https://pagespeed.web.dev/ sitesine giderek backlinklerinizi tek tek pagespeed testine sokmanız gerekiyor. Bu test aslında web sitesi için hız testi olsada Google botu o siteye giderek backlinkinizi göreceği için işleme alabilme ihtimali vardır. (Dediğim gibi hem zor hem daha az işe yarayan bir yöntem.)

YouTube İle Link İndexletme

Youtube ile backlink indexletmek eskiden çok kullanılsa da şuan çok tercih edilmeyen bir yöntem fakat hala daha işe yarayabiliyor. Bu yöntem için herhangi bir youtube kanalında telifsiz bir video paylaşarak videonun açıklama kısmına aldığınız backlinklerin linklerini koyabilirsiniz. Ama abartarak eklemenizi önermem bir video için 5 – 10 link eklemeniz iyi olacaktır.

Profil Backlinkler Faydalı Mı?

Domain otoritesine direkt etki eden profil backlinkler, nofollow etiketine sahip olacağı için dofollow backlinkler kadar etkili olmasada elbet etkisi olacaktır. (Aldığınız siteye göre pozitif yada negatif etki yaratabilir.)

Bu içeriğimde domain otoriteniz için fayda sağlayan 20 adet profil backlink paylaştım. Tüm siteler aktif olarak sağlam olan kaliteli siteleri kapsamaktadır. Aklınızda takılan tüm soruları yorumlar kısmından ulaşarak sorabilirsiniz.

4.4/5 - (44 oy kulanıldı.)

Merhaba, yaklaşık iki seneden fazla Wordpress ve SEO ile ilgilenen, yabancı kaynakları takip eden öğrenmeyi ve öğretmeyi seven içinizden birisiyim. Bu bloguda öğrendiğim, faydalı olabileceğini düşündüğüm konularda rehber içerikler hazırlayıp paylaşma amacıyla açtım.

Yorum yapın