Resimlere Otomatik Alternatif Metin Ekleme

Bu içeriğimde Wordpress tabanlı web sitesi olan kullanıcılar için SEO faktörlerinden birisi olan resim alternatif metin (alt text) otomatik olarak tüm resimlere nasıl eklenir bunu anlatacağım.

Öncesinde tüm müşterilerim için tek tek oluştursam da sonrasında binlerce resim için tek tek uğraşmak yerine bu işin kolay bir çözümü olmalı diyerek bu yöntemi keşfettim. Bu işlemlerde işimize yarayacak olan eklenti Rank Math SEO eklentisi. Bu eklentiyi indirmek için aşağıdaki resme tıklayabilirsiniz.

? Hap Bilgi: İçeriğinize eklediğiniz resim dosyalarının adı içeriğinizle alakalı olarak adlandırılsın. 1.jpg amskda.jpg gibi adlandırmanız yanlıştır..

İşlemleri gerçekleştirmek için admin panel üzerinden Rank Math > Genel Ayarlar > Görseller kısmına gelerek aşağıda gördüğünüz gibi 2 butonuda aktif hale getirmelisiniz.

Bu işlemler sonucu resim dosyanızın adı asd.png ise alt etiketiniz asd olacaktır.

Daha fazla Wordpress ve SEO içeriği için umutaki.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (2 oy kulanıldı.)

Merhaba, yaklaşık iki seneden fazla Wordpress ve SEO ile ilgilenen, yabancı kaynakları takip eden öğrenmeyi ve öğretmeyi seven içinizden birisiyim. Bu bloguda öğrendiğim, faydalı olabileceğini düşündüğüm konularda rehber içerikler hazırlayıp paylaşma amacıyla açtım.

Yorum yapın