Rank Math Sitemap 404 Hatası

Wordpress altyapılı web sitenizde Rank Math SEO eklentisini kullanıyorsanız ve Sitemap 404 hatası alıyorsanız bu içerik sizin için.

Her sitede olmasa da ara ara insanlar tarafından bana doğrultulan bu sorunun sonucunda size bu içeriği hazırlıyorum. Bu içerik sayesinde Rank Math sitemap 404 hatasının çözümüne ulaşacaksınız.

Sitemap 404 Hatası Çözümü (Beyaz Sayfa)

Rank Math SEO eklentisinde sitemap sayfasına girdiğinizde 404 sayfası geliyorsa yada beyaz ekranda kalıyorsa aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmeniz durumunda bu problemi çözebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: En İyi Wordpress SEO Eklentisi; Rank Math SEO

1- İlk adımda Rank Math > Sitemap sayfasına ulaşmalısınız ve Site Haritası Başına Linkler kısmında 200 olan rakamı 201 yapmanız gerek. (Bu ayar bir sitemap sayfasında 201 adet link listelenmesini sağlar.)

Rank Math Sitemap

Daha sonra Ayarlar > Kalıcı bağlantılar sayfasına ulaşarak hiçbir ayar yapmadan kaydetmeniz gerekiyor.

Wordpress Kalıcı bağlantılar

Bu işlemler sonrasında Rank Math sitemap 404 (beyaz sayfa) problemini çözmüş olacaksınız. Aklınıza takılan soruları yorumlar kısmında sorarak danışabilirsiniz.

Ayrıca Rank Math hakkında problemleriniz olursa resmi destek sayfasından ilgili ekibe danışabilirsiniz: https://rankmath.com/support/

5/5 - (3 oy kulanıldı.)

Merhaba, yaklaşık iki seneden fazla Wordpress ve SEO ile ilgilenen, yabancı kaynakları takip eden öğrenmeyi ve öğretmeyi seven içinizden birisiyim. Bu bloguda öğrendiğim, faydalı olabileceğini düşündüğüm konularda rehber içerikler hazırlayıp paylaşma amacıyla açtım.

“Rank Math Sitemap 404 Hatası” üzerine 2 yorum

Yorum yapın